Kaliforniában a Nemzeti Gárda további ezer tagját vezényelték a tűzvész elleni védekezésre - közölte Gavin Newsom kormányzó vasárnap.
Az Egyesült Államok három korábbi, valamint a hivatalban lévő és a megválasztott elnöke is részt vett Jimmy Carternek, az ország 39. elnökének hivatalos gyászszertartásán csütörtökön Washingtonban.
Interjút közölt Joe Biden amerikai elnökkel a USA Today szerdán, melyben a 82 éves demokrata politikus kijelentette, a novemberi választáson ő másodjára is legyőzte volna a republikánus Donald Trumpot, ha párttársainak nyomására nem lép vissza alelnöke, Kamala Harris javára.
Az Egyesült Államok Kongresszusa hivatalosan is megerősítette Donald Trump republikánus elnökjelölt novemberi választási győzelmét Kamala Harris demokrata alelnökkel szemben. Ezzel elhárult az utolsó akadály Trump január 20-i beiktatása előtt. A ceremónia békésen zajlott le, éles ellentétben a négy évvel ezelőtti eseményekkel, amikor Trump támogatói megrohamozták a Capitoliumot.
A vasárnap tartott Demokrata Nemzeti Bizottság (DNC) karácsonyi ünnepi eseménye ritka pillanattal szolgált a novemberben tartott amerikai elnökválasztást követően: a jelöltségtől visszalépett Joe Biden amerikai elnök és vereséget szenvedett alelnöke, Kamala Harris közösen léptek színpadra, hogy köszönetet mondjanak a több mint 2 milliárd dollárt összegyűjtött adományozóiknak. A Reuters szerint mindketten azt hangsúlyozták, folytatni kívánják a küzdelmet.
Donald Trump győzelmének kezdeti sokkja után elemzők és politikusok azon töprengenek, hogy az mit is jelent ez az Egyesült Államok és a világpolitika jövőjére nézve. A demokraták számára létfontosságú annak megértése, hogy egy ilyen megosztó, korlátolt figura miért tudott ismét győzni. Túlságosan balra mentek, és elvesztették a mérsékelt amerikaiakat, akik a többséget alkotják? Vagy a centrista neoliberalizmus – amelyet Bill Clinton óta a demokrata elnökök követtek – nem hozta az eredményeket, megteremtve a változtatás igényét?
A Fox News kábelcsatorna munkatársai Donald Trumpot méltatták a Fox Nation Patriots éves díjátadóján csütörtök este. A hírtelevízió az "év tiszteletbeli hazafija" díjjal jutalmazta a megválasztott elnököt - számol be a Washington Post. Rajta kívül további "mindennapi hősöket" is díjaztak, az estének Sean Hannity műsorvezető, Trump "jó barátja" volt a házigazdája.
Joe Biden amerikai elnök évtizedes családi hagyományuknak megfelelően a massachussettsi Nantucketben ünnepelte a hálaadást tegnap, ahol meglátogatott egy tűzoltóállomást. A demokrata országvezető elmondta, idén többek közt a békés hatalomátadásért hálás - számolt be a Hill. Donald Trump ezzel szemben egy kissé bizarr zenés videót osztott meg a közösségi oldalán az ünnep alkalmából.
Az amerikai elnökválasztás eredménye inkább a demokraták veresége volt, mint Donald Trump diadala. A demokraták nem azért veszítettek, mert Joe Biden elnök túl sokáig maradt elnökjelölt, és nem azért, mert Kamala Harris nem volt elég jó jelölt, hanem azért, mert elveszítették a munkás szavazókat, és nem sikerült visszahódítani őket.
Nate Silver adatelemző újságíró, a FiveThirtyEight azóta szabadúszóként dolgozó alapítója azt írta a közösségi oldalán, nem véli helyesnek, hogy az elnökségre látszólag alkalmatlan Joe Biden kitöltse mandátumát, így a hátralévő két hónapban szerinte Kamala Harrisnek kellene az Egyesült Államok elnökeként szolgálni - írja a Hill.
Bár Kamala Harris amerikai alelnök elveszítette a 2024-es elnökválasztást a republikánus Donald Trumppal szemben, a demokrata szavazók nagy része jelenleg szívesen látná Harrist a párt 2028-as elnökjelöltjeként - derül ki a Puck News/Echelon Insights új felméréséből, amelyről a Hill számolt be.
Visszavonul a politikai közvélemény-kutatástól Ann Selzer, aki többek közt 1997 óta dolgozott az iowai Des Moines Register számára. A köztiszteletben álló kutató egy vasárnapi cikkben közölte a hírt, ami állítólag nem áll összefüggésben az amerikai elnökválasztás előtt megjelent óriási port kavaró felmérésével, miszerint Kamala Harris 3 százalékponttal vezetett Donald Trump előtt Iowában (47%-44%). Trump végül 13 pontot vert Harrisre az államban.
Miután múlt héten kiderült, hogy Donald Trump volt amerikai elnök jövőre második négyéves ciklusát kezdheti a Fehér Házban, a vesztes demokrata oldalon, ahogy az lenni szokott, elindult annak a feltárása, hogy pontosan milyen baklövések vezethettek a vereséghez és a már-már túlromantizált Obama-koalíció szétszéledéséhez. Bár a Demokrata Párt különböző frakciói olykor egymásra mutogatnak, néhány liberális körökben népszerű megmondóember nem a politikusokban vagy kampánytanácsadóikban, hanem bizonyos szavazókban látta meg a hibát. Az amerikai sajtót bejárta, hogy 2024-ben a latinók és a feketék kirívó arányban voksolhattak a republikánus elnökjelöltre, ami egycsapásra bűnbakká tette ezeket a csoportokat. De miért szavazott ilyen sok hispán Trumpra és valóban csak rajtuk múlt az idei választás végkimenetele? Utánaszámoltunk.
A 2024-es amerikai elnökválasztást követően a demokratákon nagy csalódás lett úrrá. A kiábrándító eredmények után egyből aktuálissá vált a kérdés, hogy vajon ki tudna új lendületet adnia a Demokrata Párt számára, és előretekintve a 2028-as választás felé, ki lehet a republikánusok kihívója. A Google Trends adatai alapján megnéztük, mire keresnek rá a Demokrata Párt jövőjével kapcsolatban leggyakrabban az Egyesült Államok internetezői.
Jamal Simmons, Kamala Harris amerikai alelnök egykori tanácsadója a CNN adásában arról beszélt, Donald Trump megválasztását követően Joe Bidennek le kellene mondania az elnökségről, hogy Harris mégis átvehesse az Egyesült Államok vezetését, még ha csak rövid időre is - írja a Hill.
Donald Trump és a Republikánus Párt hatalmas győzelmet aratott az Amerikai Egyesült Államokban. Trump nemcsak az előzetes várakozásokat múlta felül, de az összes csatatérállamot megnyerve, 2004 óta ő az első republikánus jelölt, aki – szemben saját 2016-os és 2020-as eredményével is – az amerikai szavazók többségének támogatását tudhatta magáénak az elnökválasztáson. A győzelem és mértéke azonban mégsem teljesen váratlan, sőt. De vajon milyen – olykor megismételt – hibás döntések vezettek az elsöprő eredményhez, mennyire jelentős összeomlás ez a Demokrata Párt számára, és ki lesz az "ellenállás" vezetője, egy új vízió arca?
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
De csak kemény feltételekkel.
Az Aranycipó Kft. is elnyerte a KMÉ-védjegyet.
A legfrissebb beruházás élénkítési információk első kézből a Portfolio és a KAVOSZ jóvoltából.
223 milliárd forintot lapátoltak ide a magyarok.
Inkább a szomszédok és a végzettség számít, mint a napsütéses órák száma.
Mekkora a bizalmi válság?
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.